- Wymagania, jakim powinny odpowiadać wody powierzchniowe wykorzystywane do zaopatrzenia ludności w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi
- Littering, czyli zaśmiecanie (nie tylko) po szwajcarsku
- Zmiany dotyczące składowisk odpadów
- Ruszyły targi POL-ECO SYSTEM
- Bill Gates i Komisja Europejska zabiegają o lepszy klimat
- Zalew Zemborzycki trafia w zarząd Wód Polskich, które przeprowadzą jego rewitalizację
- Kogeneracja drogą do czystszego powietrza
- NFOŚiGW wesprze samorządy w rozwoju elektromobilności
- Obecnie kończą się pozwolenia na wytwarzanie odpadów a w międzyczasie zmieniły się przepisy. Nie jestem pewien czy mogę zrezygnować z występowania do starostw o wydanie decyzje na wytwarzanie odpadów
- Jak należy traktować osady powstające w przydomowych oczyszczalniach ścieków? Czy są one odpadem?
- Jakie uprawnienia ma kontroler WIOŚ?
- Który kod procesu przetwarzania odpadów będzie odpowiedni?
- Jakie konkretnie obowiązki ma właściciel bądź zarządca nieruchomości z azbestem?
- Umowy w gospodarce odpadami
- Opłaty w gospodarce odpadami
- Jak rozwiązać problem kontroli szczelności zbiorników na płynne odpady komunalne (szamba)?

25.10.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Rozwój kogeneracji w polskich miastach bezpośrednio wpłynie na jakość dostarczanego ciepła. W konsekwencji to dobra droga do czystszego powietrza – powiedział wiceminister energii Tomasz Dąbrowski podczas konferencji „Kogeneracja – czyste powietrze dla miast – jak Państwo wspiera rozwój kogeneracji? Debata, zorganizowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Elektrociepłowni Zawodowych, odbyła się 15 października 2018 roku w Warszawie.

25.10.2018, Źródło: Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej
W Lublinie podczas wspólnej konferencji prasowej wojewoda Przemysław Czarnek i Prezes Wód Polskich mówili o przekazaniu Zalewu Zembrzyckiego w zarząd Wód Polskich i planach dotyczących rewitalizacji tego zbiornika.

25.10.2018, Źródło: Komisja Europejska
Kierowany przez Billa Gatesa fundusz Breakthrough Energy wspólnie z KE i uruchamiają fundusz inwestycyjny na rzecz czystej energii o wartości 100 mln euro. Jest to połączenie finansowania publicznego z długoterminowym kapitałem wysokiego ryzyka, które umożliwi realizację czystych technologii energetycznych. - Naukowcy i przedsiębiorcy potrzebują kapitału, aby tworzyć firmy dostarczające takie innowacje na światowy rynek – powiedział komisarz Carlos Moedas.

25.10.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
We wtorek w Poznaniu rozpoczęło się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych ochronie środowiska – Targi POL-ECO SYSTEM. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Targów to „CZYSTE POWIETRZE – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko”.

30.9.2014, Źródło: Ministerstwo Środowiska
10 mln euro na gospodarkę wodno-ściekową i po 5 mln euro na gospodarkę odpadami i ochronę powierzchni ziemi - ruszyły trzy nowe konkursy na dofinansowanie projektów z Funduszu Spójności.

30.9.2014, Źródło: pois.gov.pl
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, na podstawie analizy stanu przygotowań w poszczególnych instytucjach, zaktualizowało orientacyjny harmonogram naborów wniosków w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

16.9.2014, Małgorzata Nowak, Źródło: Biotechnolog, absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Jak wynika z badania dofinansowanego przez Unię Europejską remont we włoskich domach może poprawić oszczędność energii do 85%. Przewiduje się, że podobne poprawki wprowadzone w Europie mogłyby doprowadzić do ponad 40% oszczędności energii.

19.8.2015, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Najmniejszy rezerwat biosfery "Jezioro Łuknajno", położone w województwie warmińsko-mazurskim, aby pozostać w sieci rezerwatów powinno zostać powiększone. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie, na zlecenie ministra środowiska, rozpoczęła prace nad przygotowaniem formularza nominacyjnego dla powiększonego rezerwatu biosfery. Każdy może wesprzeć tę inicjatywę – wystarczy podpisać list poparcia.

2.10.2014, Aleksandra Szurlej - Kielańska Wiceprezes Zarządu Ambiens, Źródło: Ambiens Sp. z o.o.
Obok nietoperzy ptaki są tą grupą zwierząt, która najbardziej narażona jest na kolizje z turbinami wiatrowymi. Zagrożenia, jakie generowane są przez turbiny wiatrowe dzieli się na bezpośrednie i pośrednie. Rozmieszczenie turbin wiatrowych może znacząco wpływać na wzorzec przemieszczania się ptaków w obrębie i w otoczeniu farmy wiatrowej.

2.10.2014, Małgorzata Nowak, Źródło: Biotechnolog, absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Niektóre populacje ryb mogą nie przetrwać stężenia estrogenów pochodzących z pigułek antykoncepcyjnych, które ze ścieków przedostają się do wody. Syntetyczne estrogeny wpływają negatywnie na reprodukcję ryb, a przeżycie poszczególnych generacji maleje.
-
Kalendarz
-
Ważne terminy
30 PAŹDZIERNIKA
Ostateczny termin na przekazanie okresowych pomiarów emisji substancji i energii wprowadzanej do środowiska oraz poboru wody za okres od 1 lipca do 30 września 2014 r. do właściwego organu ochrony środowiska oraz wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska. Więcej>>
31 PAŹDZIERNIKA
Ostateczny termin na przekazanie sprawozdań kwartalnych za okres od 1 lipca do 30 września 2014 r.
-
Firmy
Wykaz firm z branży ochrony środowiska
-
Przydatne linki
Przegląd i kontrola sieci WOD.-KAN Cena: 49.00 zł
|
|
Cena: 49.00 zł
|
|
Ewidencja odpadów
|