- Wymagania, jakim powinny odpowiadać wody powierzchniowe wykorzystywane do zaopatrzenia ludności w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi
- Littering, czyli zaśmiecanie (nie tylko) po szwajcarsku
- Zmiany dotyczące składowisk odpadów
- Ruszyły targi POL-ECO SYSTEM
- Bill Gates i Komisja Europejska zabiegają o lepszy klimat
- Zalew Zemborzycki trafia w zarząd Wód Polskich, które przeprowadzą jego rewitalizację
- Kogeneracja drogą do czystszego powietrza
- NFOŚiGW wesprze samorządy w rozwoju elektromobilności
- Obecnie kończą się pozwolenia na wytwarzanie odpadów a w międzyczasie zmieniły się przepisy. Nie jestem pewien czy mogę zrezygnować z występowania do starostw o wydanie decyzje na wytwarzanie odpadów
- Jak należy traktować osady powstające w przydomowych oczyszczalniach ścieków? Czy są one odpadem?
- Jakie uprawnienia ma kontroler WIOŚ?
- Który kod procesu przetwarzania odpadów będzie odpowiedni?
- Jakie konkretnie obowiązki ma właściciel bądź zarządca nieruchomości z azbestem?
- Umowy w gospodarce odpadami
- Opłaty w gospodarce odpadami
- Jak rozwiązać problem kontroli szczelności zbiorników na płynne odpady komunalne (szamba)?

23.9.2014, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Ułatwienia dla producentów wprowadzających do obrotu baterie i akumulatory, zwolnienie z uiszczania opłaty produktowej oraz organizowania i finansowania przetwarzania tego rodzaju odpadów to najważniejsze przepisy nowych rozwiązań prawnych.

9.9.2014, Źródło: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Ograniczenie niekorzystnego wpływu instalacji przemysłowych na środowisko przez skuteczniejsze zapobieganie i zmniejszanie emisji zanieczyszczeń jest celem nowelizacji ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 5 września br.

5.9.2014, Źródło: Ministerstwo Środowiska
W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2013 r. poz. 1232, z późn. zm.)., pod pozycją 1101 opublikowana została ustawa o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw. Znowelizowane nią przepisy obowiązują od 5 września 2014 r.

4.8.2014, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Posłowie, podczas posiedzenia Sejmu 11 lipca br., przyjęli w ostatecznym kształcie nowelizację ustawy Prawo geologiczne i górnicze oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja reguluje racjonalne poszukiwanie i wydobycie węglowodorów: gazu ziemnego, w tym łupkowego oraz ropy naftowej.

29.7.2014, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Najbardziej oczekiwane przez samorządy i branżę wod.-kan. akty prawne już obowiązują. 12 lipca weszła w życie nowelizacja Prawa wodnego, a od 29 lipca obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie sposobu wyznaczania obszaru i granic aglomeracji.

18.7.2014, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Od 10 lipca br. obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych warunków udzielania horyzontalnej pomocy publicznej na niektóre cele z zakresu ochrony środowiska (Dz. U. poz. 908).

17.7.2014, Źródło: Dziennik Ustaw
12 lipca br. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy - Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 850). Doprecyzowanie i uzupełnienie definicji prawnych wynikających z RDW, określenie gminy wiodącej w aglomeracji wodno-ściekowej oraz wprowadzenie planu utrzymania wód do prawodawstwa polskiego to najważniejsze regulacje nowelizacji.

25.6.2014, Źródło: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
21 czerwca br. weszła w życie ustawę z dnia 4 kwietnia 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 659). Był to projekt prezydencki, który Bronisław Komorowski złożył w Sejmie w sierpniu ubiegłego roku. Sejm uchwalił nowelę w kwietniu.

12.6.2014, Źródło: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
12 czerwca br. weszła w życie nowelizacja ustawy o odpadach. Nowelizacja daje możliwość zmiany decyzji o zamknięciu składowiska odpadów, wydanych na podstawie obowiązującej do stycznia 2013 r. ustawy z 27 kwietnia 2001 r. o odpadach.

20.5.2014, Źródło: Dziennik Ustaw
W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Środowiska z 16 kwietnia 2014 r. w sprawie minimalnych rocznych poziomów odzysku i recyklingu dla opakowań wielomateriałowych oraz dla opakowań po środkach niebezpiecznych, w poszczególnych latach, poniżej których nie mogą zostać określone poziomy w porozumieniu zawieranym z marszałkiem województwa
-
Kalendarz
-
Ważne terminy
30 PAŹDZIERNIKA
Ostateczny termin na przekazanie okresowych pomiarów emisji substancji i energii wprowadzanej do środowiska oraz poboru wody za okres od 1 lipca do 30 września 2014 r. do właściwego organu ochrony środowiska oraz wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska. Więcej>>
31 PAŹDZIERNIKA
Ostateczny termin na przekazanie sprawozdań kwartalnych za okres od 1 lipca do 30 września 2014 r.
-
Firmy
Wykaz firm z branży ochrony środowiska
-
Przydatne linki
Przegląd i kontrola sieci WOD.-KAN Cena: 49.00 zł
|
|
Cena: 49.00 zł
|
|
Ewidencja odpadów
|