- Wymagania, jakim powinny odpowiadać wody powierzchniowe wykorzystywane do zaopatrzenia ludności w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi
- Littering, czyli zaśmiecanie (nie tylko) po szwajcarsku
- Zmiany dotyczące składowisk odpadów
- Ruszyły targi POL-ECO SYSTEM
- Bill Gates i Komisja Europejska zabiegają o lepszy klimat
- Zalew Zemborzycki trafia w zarząd Wód Polskich, które przeprowadzą jego rewitalizację
- Kogeneracja drogą do czystszego powietrza
- NFOŚiGW wesprze samorządy w rozwoju elektromobilności
- Obecnie kończą się pozwolenia na wytwarzanie odpadów a w międzyczasie zmieniły się przepisy. Nie jestem pewien czy mogę zrezygnować z występowania do starostw o wydanie decyzje na wytwarzanie odpadów
- Jak należy traktować osady powstające w przydomowych oczyszczalniach ścieków? Czy są one odpadem?
- Jakie uprawnienia ma kontroler WIOŚ?
- Który kod procesu przetwarzania odpadów będzie odpowiedni?
- Jakie konkretnie obowiązki ma właściciel bądź zarządca nieruchomości z azbestem?
- Umowy w gospodarce odpadami
- Opłaty w gospodarce odpadami
- Jak rozwiązać problem kontroli szczelności zbiorników na płynne odpady komunalne (szamba)?

23.1.2014, Źródło: GutPR
Unijne przepisy, regulujące ilość energii powstającej z odnawialnych źródeł, wyznaczają krajom członkowskim rygorystyczne wartości bilansu energetycznego. Dyrektywy te zakładają bowiem, że w roku 2020 udział OZE powinien osiągnąć w Polsce poziom 15%.

6.12.2013, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Nowością w trwającym do końca bieżącego roku konkursie jest to, że o dofinansowanie mogą tym razem ubiegać się nie tylko podmioty zamierzające realizować swoje projekty w aglomeracjach liczących powyżej 15 tys. RLM, ale także tych z przedziału 10-15 tys. RLM.

24.10.2013, Źródło: Diamond PR
Z niedawno przygotowanego studium na zlecenie stowarzyszenia Plastics Recyclers Europe wynika, iż do 2020 roku, możliwe jest osiągnięcie 62% poziomu recyklingu z tworzyw sztucznych. Grupa PROEKO, uważa to studium za bardzo wątpliwe i uważa, że (...)

15.10.2013, Źródło: Grupa Red Star Media
Do 2015 roku wszystkie aglomeracje wodno-ściekowe na terenie kraju muszą zostać wyposażone w systemy zbiorczego odbierania i oczyszczania ścieków. Tymczasem na terenie 79 ze 1660 wyznaczonych aglomeracji nie są prowadzone żadne inwestycje

9.9.2013, Źródło: TBWA PR
Od wejścia w życie „ustawy śmieciowej” minęło kilka tygodni, jednak temat wciąż wywołuje emocje i budzi pytania. Nowe zasady w gospodarowaniu odpadami dotyczą zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Zwolennicy nowych zasad cieszą się, że promowane jest segregowanie odpadów. Przeciwnicy wskazują na niedociągnięcia nowych przepisów. Jakie pytania pojawiają się najczęściej w kontekście nowych zasad odbioru odpadów?

9.8.2013, Źródło: Kobold Public Relations
Czy zasady przetargu na dostarczenie i montaż kolektorów słonecznych naruszają zasadę zachowania uczciwej konkurencji? Tak twierdzą polscy producenci kolektorów słonecznych, według których niektórzy z uczestników są po prostu faworyzowani przez władze gminy Niepołomice. Przetargi na zamówienia publiczne z założenia powinny być obiektywne, bezstronne i przede wszystkim skonstruowane tak, by firmy biorące w nim udział miały równe szanse. Tymczasem (...)

6.8.2013, Źródło: Kobold Public Relations
Po medialnej burzy jaką wywołali interweniujący inwestorzy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zmienia zasady przyznawania dotacji.

5.8.2013, Źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu
Przedsiębiorcy zamiast płacić za korzystanie ze środowiska dwa razy w roku, zapłacili tylko raz. Braki w budżecie WFOŚiGW wzięły się stąd, że jest on tworzony z takich opłat. W tym roku w sposób przejściowy będziemy mieli więc dwa razy mniej pieniędzy. Ustawa została wprowadzona nagle, kiedy większość Wojewódzkich Funduszy miała uchwalone plany finansowe (...)
10.5.2013, Źródło: LTM Communications
Pojawiające się nowinki technologiczne umożliwiają zmniejszenie niepotrzebnych strat prądu i ciepła w domach, przyczyniając się do jeszcze większej energooszczędności. Jak wygląda zapotrzebowanie na energię w domu pasywnym? Czy dom pasywny to budynek energooszczędny?
12.2.2013, Krzysztof Głowacki, Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer
Pod koniec ubiegłego roku w Brukseli odbyła się konferencja pod tytułem „Śródlądowe drogi wodne - wszystkie ręce na pokład!”. Nieprzypadkowo temat spotkania dotyczył naszego kraju. Wszak jesteśmy członkiem Unii Europejskiej a Wspólnota transport rzeczny traktuje w sposób priorytetowy. Innymi słowy, w kwestii dofinansowywania projektów pierwszeństwo ma kanał żeglugowy a nie autostrada.
-
Kalendarz
-
Ważne terminy
30 PAŹDZIERNIKA
Ostateczny termin na przekazanie okresowych pomiarów emisji substancji i energii wprowadzanej do środowiska oraz poboru wody za okres od 1 lipca do 30 września 2014 r. do właściwego organu ochrony środowiska oraz wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska. Więcej>>
31 PAŹDZIERNIKA
Ostateczny termin na przekazanie sprawozdań kwartalnych za okres od 1 lipca do 30 września 2014 r.
-
Firmy
Wykaz firm z branży ochrony środowiska
-
Przydatne linki
Przegląd i kontrola sieci WOD.-KAN Cena: 49.00 zł
|
|
Cena: 49.00 zł
|
|
Ewidencja odpadów
|