Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach i Specjalistach

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Wyszukiwarka EKOinfo Pomoc - Wyszukiwanie
Artykuły - Edukacja ekologiczna
Bądź Eco – wybierz e-fakturę!
26.2.2014, Źródło: FleishmanHillard
W Polsce wystawia się obecnie 1,5 miliarda faktur papierowych rocznie. Szacuje się, że zaledwie 8-11% rachunków jest przesyłanych elektronicznie. W skali roku oznacza to wycinkę 255 tysięcy drzew, zużycie 120 tysięcy MWh energii elektrycznej oraz zanieczyszczenie ok. 6,6 miliardów litrów wody, czyli tyle ile potrzeba do napełnienia 3000 basenów olimpijskich.
Powiązane dokumenty

Ekologiczny duet – Noworoczna akcja STENA EkoStacji i IKEA Targówek
9.1.2014, Źródło: Informacja prasowa Konkret PR
Od 4 do 12 stycznia 2014 r. w ramach wspólnej akcji IKEA Targówek i STENA EkoStacji w zamian za określone ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego możesz otrzymać m.in. kupony na obiad w restauracji IKEA Targówek, zniżki na zakupy żarówek LEDowych, kubki termiczne czy opaski z polaru od Stena Recycling.
Powiązane dokumenty

SZTUKA NIE ODPAD’ania
17.10.2013, Źródło: Informacja prasowa Konkret PR
Przez 12 miesięcy istnienia STENA EkoStacji mieszkańcy stolicy i okolic oddali łącznie ponad 1 170 ton odpadów, w tym m.in. 163 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 69 ton makulatury, 43 tony szkła, 34 tony tworzyw sztucznych oraz 20 ton metali
Powiązane dokumenty

Wyjałowiona gleba zagraża bezpieczeństwu żywności
16.9.2013, Małgorzata Nowak, Źródło: Biotechnolog, absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Brytyjscy naukowcy sugerują, że bezpieczeństwo żywności jest zagrożone przez utratę składników odżywczych gleby. W celu produkcji większych ilości żywności na świecie stosuje się coraz więcej nawozów i sadzi się rośliny, które przynoszą wysoki plon. Przy takim intensywnym użytkowaniu, gleba wyjaławia się. Badacze sugerują sposoby rozwiązania tego problemu.
Powiązane dokumenty

Proekologiczne inwestycje za 3 mld zł na Dolnym Śląsku
5.9.2013, Źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu
Na Dolnym Śląsku dzięki 3 miliardom złotych wybudowano ponad 7 tysięcy kilometrów sieci wodno-kanalizacyjnej. Powstały także nowe kotłownie na biomasę, pompy ciepła i kolektory słoneczne, które przyczyniły się do obniżenia emisji dwutlenku węgla o ponad 160 tysięcy ton.
Powiązane dokumenty

Nie tylko ustawa śmieciowa ma wpływ na środowisko
19.7.2013, Źródło: Imago Public Relations
Ustawa śmieciowa to jedno z ostatnio podjętych działań proekologicznych, które dodatkowo ma na celu obniżenie kosztów segregującym odpady. Na środowisko i obniżenie kosztów możemy wpływać jednak nie tylko jako domownicy, ale również jako pracodawcy i pracownicy biur. Inżynierowie firmy Sweco opracowali SwECO-poradnik, w którym radzą, jak możemy się przyczynić do zredukowania kosztów eksploatacyjnych i pozytywnie wpłynąć na środowisko.
Powiązane dokumenty

80% europejskich konsumentów uważa, że wpływ produktów na środowisko jest istotną sprawą
8.7.2013, Źródło: europa.eu
Z najnowszego badania opinii wynika, że większość Europejczyków byłaby gotowa zmienić swoje nawyki i kupować produkty bardziej przyjazne dla środowiska – podaje KE. Wyniki sondażu „Postawy Europejczyków wobec tworzenia jednolitego rynku produktów ekologicznych” wskazują na to, że ponad trzy czwarte respondentów jest gotowych zapłacić więcej za produkty przyjazne dla środowiska, pod warunkiem że będą mieć pewność, że deklaracje producenta są zgodne z prawdą (77%).
Powiązane dokumenty

Nie wiadomo, co dzieje się ze śmieciami znaczącej części mieszkańców Polski
24.6.2013, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Śmieci podrzucane do lasów to niechciane sąsiedztwo, niebezpieczne substancje i znaczne koszty związane z usuwaniem dzikich wysypisk w lasach i odnowienia dawnego zaśmieconego terenu przez sadzenie nowych drzew i krzewów. Jak poradzić sobie ze śmieciowym problemem i czerpać przyjemność z wędrówek po lasach?
Powiązane dokumenty

Dotacje na edukację ekologiczną
24.5.2013, Robert Barański, Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udziela w 2013 roku dotacji na projekty związane z edukacją ekologiczną. Konkursy dotacyjne odbywają się w ramach Programu Priorytetowego „Edukacja ekologiczna”, który jest wdrażany w latach 2010 – 2017. Budżet Programu wynosi prawie 322 000 000 zł.
Powiązane dokumenty

Czy warto segregować odpady?
17.5.2013, Źródło: Ministerstwo Środowiska
W Polsce ponad 70% śmieci kończy na wysypiskach. Nie wszystkie muszą tam jednak trafiać. Kiedy tylko gminy wprowadzą nowy system gospodarowania odpadami, znaczna część śmieci będzie podlegała odzyskowi i powtórnemu wykorzystaniu. Segregacja oznacza odzysk surowców, a w następstwie – bardziej czyste środowisko naturalne czy rozwój nowych gałęzi przemysłu.
Powiązane dokumenty