Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach i Specjalistach

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Wyszukiwarka EKOinfo Pomoc - Wyszukiwanie
Ważne tematy
Zdrowotny koszt stosowania nawozów, zawierających kadm
15.7.2014, Małgorzata Nowak, Źródło: Biotechnolog, absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Duńscy naukowcy obliczyli jaki jest koszt zdrowotny spożywania żywności zanieczyszczonej kadmem, pochodzącym z nawozów. Oszacowany roczny koszt finansowy wpływu na zdrowie nawozów np. mineralnych wyniósł 15.53 euro/km2 terenu rolniczego.
Powiązane dokumenty

NIK o wykorzystaniu unijnych środków w ramach Life+
10.7.2014, Źródło: Najwyższa Izba Kontroli
Blisko 23,5 mln euro otrzymali w latach 2010–2013 z unijnego Instrumentu finansowego Life+ polscy beneficjenci na projekty związane z ochroną środowiska. Mimo tak dużych dotacji Minister Środowiska czuł się zwolniony z odpowiedzialności za monitorowanie efektów wykorzystania środków w ramach tego instrumentu, gdyż zdaniem resortu ten obowiązek spoczywał na KE.
Powiązane dokumenty

Zakończono aktualizację Listy projektów indywidualnych dla POIiŚ
12.6.2014, Źródło: pois.gov.pl
Zakończyła się aktualizacja Listy projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Nowa lista obowiązuje z dniem jej publikacji na stronach internetowych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, tj. od 10 czerwca 2014 r.
Powiązane dokumenty

Kamery termowizyjne w monitoringu śmiertelności ptaków i nietoperzy?
23.5.2014, Aleksandra Szurlej - Kielańska Wiceprezes Zarządu Ambiens sp. z o.o., Źródło: www.ambiens.pl
Bazując na założeniu, że ciała martwych ptaków i nietoperzy (zarówno „świeże” jak i te będące w stanie rozkładu) posiadają temperaturę wyższą niż gleba i porastająca ją roślinność lub utwardzony grunt testujemy użycie kamer termowizyjnych do wykrywania martwych zwierząt – ofiar kolizji z turbinami wiatrowymi.
Powiązane dokumenty

Prawie tysiąc polskich gmin planuje wykorzystanie środków w ramach nowej perspektywy finansowej UE
22.5.2014, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Ich dofinansowanie mógł zaoferować Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko a konkretnie na plany gospodarki niskoemisyjnej.
Powiązane dokumenty

Co sprawia, że konsumenci kupują samochody z alternatywnym napędem?
14.5.2014, Małgorzata Nowak, Źródło: Biotechnolog, absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Ponieważ transport w znaczącym stopniu przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych, prowadzone są badania nie tylko nad rodzajami paliw alternatywnych, ale i nad preferencjami klientów związanymi z zakupem samochodów. W Niemczech przeprowadzono analizę czynników ważnych dla konsumentów przy takim zakupie.
Powiązane dokumenty

KE przeznacza 282,6 mln euro na 225 nowych projektów w dziedzinie środowiska i klimatu
30.4.2014, Źródło: europa.eu
Komisja Europejska zatwierdziła dziś finansowanie 225 nowych projektów w ramach unijnego programu ochrony środowiska LIFE+. Wybrane projekty zostały przedstawione przez beneficjentów ze wszystkich 28 państw członkowskich UE.
Powiązane dokumenty

Technologia, która może zmienić energetykę
8.4.2014, Źródło: Gazeta Wyborcza
Polska naukowiec, Olga Malinkiewicz opracowała innowacyjną metodę pozyskiwania perowskitów, które mogą zrewolucjonizować nie tylko sposób produkcji energii ze Słońca, ale także całą energetykę.
Powiązane dokumenty

Rekultywacja składowisk odpadów ze środków POIiŚ
28.3.2014, Źródło: Ministerstwo Środowiska
5 mln euro – to łączna kwota unijnego dofinansowania przeznaczona na ogłoszony przez Ministra Środowiska konkurs dotyczący rekultywacji składowisk odpadów komunalnych. Wnioski o dofinansowanie można składać od 28 kwietnia do 9 czerwca 2014 roku.
Powiązane dokumenty

Life Cogeneration PL – ekologia, energia, oszczędność, innowacyjność
20.3.2014, Źródło: Sugar & Spice Public Relations
Katowicka firma Investeko wraz z grupą polskich naukowców stworzyła projekt, który zrewolucjonizuje uzyskiwanie energii z odpadów komunalnych. Innowacyjna technologia pozwoli małym i średnim miastom oraz gminom na oszczędniejszą produkcję czystej dla środowiska energii elektrycznej i cieplnej.
Powiązane dokumenty