Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach i Specjalistach

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Wyszukiwarka EKOinfo Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
PE poparł nowe wymogi dot. efektywności energetycznej w budynkach
24.4.2018, Źródło: gramwzielone.pl
Posłowie Parlamentu Europejskiego opowiedzieli się zdecydowaną większością głosów za przyjęciem nowych wymogów dotyczących efektywności energetycznej w budynkach, w tym wprowadzających m.in. obowiązek montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych w budynkach wielorodzinnych.
Powiązane dokumenty

Pozytywne wyniki lustracji mazowieckich rezerwatów
24.4.2018, Źródło: GDOŚ
12 kwietnia 2018 r. pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie przeprowadzili wizje terenowe w trzech mazowieckich rezerwatach przyrody, znajdujących się na terenie powiatu wołomińskiego. Zlustrowano rezerwat przyrody Dębina położony na terenie gminy Klembów, rezerwat Grabicz położony na terenie gminy Kobyłka oraz położony na terenie gminy Marki rezerwat przyrody Horowe Bagno. Grunty wchodzące w skład lustrowanych rezerwatów stanowią własność Skarbu Państwa i znajdują się w zarządzie Nadleśnictwa Drewnica.
Powiązane dokumenty

NFOŚiGW przekaże 200 milionów złotych na gospodarowanie wodami opadowymi
24.4.2018, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozdysponuje 200 milionów złotych z Funduszu Spójności na systemy gospodarowania wodami opadowymi w miastach. O dotacje będą mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego w terminie od 30 kwietnia do 31 sierpnia 2018 r.
Powiązane dokumenty

8 milionów złotych na ochronę obszarów i gatunków cennych przyrodniczo
24.4.2018, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zarezerwował do 8 milionów złotych dotacji na powstrzymanie procesu utraty różnorodności biologicznej i krajobrazowej, odtworzenie i wzbogacenie zasobów przyrody oraz skuteczne zarządzanie gatunkami i siedliskami. Nabór wniosków rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 23 listopada 2018 r.
Powiązane dokumenty

O szczycie COP24 z ministrem środowiska i zasobów wodnych Singapuru
24.4.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Henryk Kowalczyk, minister środowiska, spotkał się z Masagos Zulkifli, ministrem środowiska i zasobów wodnych Singapuru. Głównym tematem rozmów były przygotowania do szczytu ONZ COP24.
Powiązane dokumenty

Zmiany dotyczące zezwoleń na transport odpadów
7.3.2018, Źródło: GDOŚ
Od 24 stycznia 2018 r., pod adresem www.bdo.mos.gov.pl, działa Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w Ustawie o odpadach z 14 grudnia 2012 r.
Powiązane dokumenty

W senacie o poprawie jakości powietrza
7.3.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska, uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez Stanisława Karczewskiego, marszałka Senatu, pt. „Współpraca administracji rządowej i samorządowej - niezbędne narzędzie poprawy jakości powietrza w Polsce”.
Powiązane dokumenty

120 milionów złotych na poprawę jakości środowiska miejskiego
5.3.2018, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Po raz piąty Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje ze środków unijnych projekty mające na celu odtworzenie przyrody na terenach zdegradowanych oraz rozwój zieleni miejskiej. Nabór wniosków rozpocznie się 30 marca br., a jego łączny budżet to 120 milionów złotych.
Powiązane dokumenty

Wsparcie dla edukacji ekologicznej w parkach narodowych
9.2.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Ponad 44 mln zł wsparcia na budowę, rozbudowę i wyposażenie ośrodków edukacji ekologicznej otrzyma pięć parków narodowych: „Ujście Warty”, Karkonoski, „Bory Tucholskie”, Tatrzański i Słowiński. Dotacje pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Na swoje projekty Beneficjenci wydadzą w sumie 66 mln zł.
Powiązane dokumenty

Gospodarka obiegu zamkniętego wkracza na wyższy poziom
8.2.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Gospodarka o obiegu zamkniętym ma coraz większy wpływ na innowacje technologiczne, mix energetyczny, czy recykling - to wnioski panelistów podczas VII Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO. Konferencję otworzył wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.
Powiązane dokumenty