Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach i Specjalistach

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Wyszukiwarka EKOinfo Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Kogeneracja drogą do czystszego powietrza
25.10.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Rozwój kogeneracji w polskich miastach bezpośrednio wpłynie na jakość dostarczanego ciepła. W konsekwencji to dobra droga do czystszego powietrza – powiedział wiceminister energii Tomasz Dąbrowski podczas konferencji „Kogeneracja – czyste powietrze dla miast – jak Państwo wspiera rozwój kogeneracji? Debata, zorganizowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Elektrociepłowni Zawodowych, odbyła się 15 października 2018 roku w Warszawie.
Powiązane dokumenty

Zalew Zemborzycki trafia w zarząd Wód Polskich, które przeprowadzą jego rewitalizację
25.10.2018, Źródło: Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej
W Lublinie podczas wspólnej konferencji prasowej wojewoda Przemysław Czarnek i Prezes Wód Polskich mówili o przekazaniu Zalewu Zembrzyckiego w zarząd Wód Polskich i planach dotyczących rewitalizacji tego zbiornika.
Powiązane dokumenty

Bill Gates i Komisja Europejska zabiegają o lepszy klimat
25.10.2018, Źródło: Komisja Europejska
Kierowany przez Billa Gatesa fundusz Breakthrough Energy wspólnie z KE i uruchamiają fundusz inwestycyjny na rzecz czystej energii o wartości 100 mln euro. Jest to połączenie finansowania publicznego z długoterminowym kapitałem wysokiego ryzyka, które umożliwi realizację czystych technologii energetycznych. - Naukowcy i przedsiębiorcy potrzebują kapitału, aby tworzyć firmy dostarczające takie innowacje na światowy rynek – powiedział komisarz Carlos Moedas.
Powiązane dokumenty

Ruszyły targi POL-ECO SYSTEM
25.10.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
We wtorek w Poznaniu rozpoczęło się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych ochronie środowiska – Targi POL-ECO SYSTEM. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Targów to „CZYSTE POWIETRZE – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko”.
Powiązane dokumenty

NFOŚiGW wesprze samorządy w rozwoju elektromobilności
12.10.2018, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Wsparcie działań jednostek samorządu terytorialnego niezbędnych do realizacji polityki elektromobilności jest celem ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu, w którym do rozdysponowania jest 10 mln zł.
Powiązane dokumenty

Wpływ lotnictwa i żeglugi na środowisko
22.5.2018, Źródło: gios.gov.pl
Lotnictwo i żegluga należą do istotnych źródeł zanieczyszczenia środowiska. Znaczenie tych sektorów ciągle rośnie w związku ze zwiększającymi się potrzebami europejskiego społeczeństwa. Tej tematyce poświęcony jest najnowszy raport z serii TERM Europejskiej Agencji Środowiska.
Powiązane dokumenty

Trzy nowe obszary Ramsar w Polsce
22.5.2018, Źródło: gdos.gov.pl
9 maja 2018 r. na liście obszarów wodno-błotnych o międzynarodowym znaczeniu zostały opublikowane trzy nowe obszary położone w Polsce: Rezerwat przyrody Bór na Czerwonem, Polodowcowe Stawy Tatrzańskiego Parku Narodowego i Torfowiska Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Powiązane dokumenty

Fundusze na poprawę jakości środowiska miejskiego
22.5.2018, Źródło: gdos.gov.pl
Po raz piąty Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje ze środków unijnych projekty mające na celu odtworzenie przyrody na terenach zdegradowanych oraz rozwój zieleni miejskiej. Nabór wniosków kończy się 29 maja br., a jego łączny budżet to 120 milionów złotych.
Powiązane dokumenty

Porozumienie z miastem Katowice w sprawie COP24 podpisane
22.5.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Minister środowiska Henryk Kowalczyk oraz prezydent Katowic Marcin Krupa podpisali 15 maja 2018 r. porozumienie w sprawie organizacji szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.
Powiązane dokumenty

Polsko-chińskie rozmowy o roli leśnictwa dla klimatu
22.5.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Współpraca w zakresie leśnictwa oraz realizacja priorytetowych celów podczas negocjacji klimatycznych były głównym tematem spotkania wiceminister środowiska Małgorzaty Golińskiej z Liu Dongshengiem, wiceprzewodniczącym Państwowej Administracji Leśnej Republiki Chińskiej.
Powiązane dokumenty