Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach i Specjalistach

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Wyszukiwarka EKOinfo Pomoc - Wyszukiwanie
Dokument dostępny dla zarejestrowanych użytkowników
Do not fill this:

Przykład:

Technologie fermentacji metanowej odpadów

Gwarancja 8.3.2001, , Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer Sp. z o.o.

Technologia WABIO [8] jest procesem wykorzystującym fermentację mokrą, mezofilową do wspólnej przeróbki stałych odpadów organicznych i osadów ściekowych. W opracowanej przez fińską firmę metodzie odpady komunalne poddawane są obróbce wstępnej – segregacji, której celem jest oddzielenie biorozkładalnej frakcji organicznej przeznaczonej do przeróbki w instalacji WABIO od frakcji palnej, złomu i odpadów o charakterze mineralnym. Schemat ideowy podany jest na rys. 4.3.3.3./1. W wyniku obróbki wstępnej i fermentacji beztlenowej powstają przeznaczone na sprzedaż: produkt o właściwościach nawozowych – humus, biogaz, który jest przetwarzany na energię elektryczną i cieplną oraz złom. Odpady poprodukcyjne (frakcja odsiana z pozostałości pofermentacyjnej, odpady mineralne, popiół oraz odpady z oczyszczania gazów spalinowych) składowane są na wysypisku [9].

Cykl produkcyjny składa się z następujących węzłów technologicznych (rys. Schemat ideowy instalacji WABIO) [8]:

  1. 1) dowóz odpadów komunalnych do bunkra magazynowego, dowóz osadów ściekowych do zbiornika magazynowego osadów;

...
Koniec przykładu
...

Dostęp do tego dokumentu mają tylko abonenci Ekoinfo Premium Plus po zalogowaniu się poprzez podanie nazwy użytkownika i osobistego hasła.

Zamów swój abonament EKOinfo Premium i zyskaj dostęp do komentarzy prawnych oraz ponad 3000 artykułów z zakresu ochrony środowiska. Bardzo łatwa nawigacja w tej unikalnej bibliotece, zaawansowany system wyszukiwania sprawiają, że zawsze szybko odnajdziesz prawidłowe i zweryfikowane informacje.

Więcej o EKOinfo Premium

Nie znaleziono powiązanych dokumentów