Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach i Specjalistach

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Wyszukiwarka EKOinfo Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Nowy nabór wniosków na współfinansowanie projektów POIiŚ
21.6.2017, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Od 19 czerwca można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Ochrona przyrody i przywracanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej Część 2) Współfinansowanie projektów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko”.
Powiązane dokumenty

Prof. Szyszko na Radzie UE ds. Środowiska w Luksemburgu
20.6.2017, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Zobowiązania wynikające z Porozumienia paryskiego, kwestia redukcji emisji gazów cieplarnianych, rola sektora użytkowania gruntów i leśnictwa w łagodzeniu zmiany klimatu oraz gospodarka o obiegu zamkniętym to główne tematy posiedzenia Rady UE ds. Środowiska, która odbyła się 19 czerwca 2017 r. w Luksemburgu. W Radzie ENVI udział wzięli minister środowiska prof. Jan Szyszko oraz wiceministrowie środowiska Paweł Sałek i Sławomir Mazurek.
Powiązane dokumenty

Segregacja odpadów od 1 lipca 2017 r.
16.6.2017, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Od 1 lipca 2017 r., na terenie całego kraju, wejdzie w życie Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO). Od tej pory będziemy dzielić je na cztery frakcje.
Powiązane dokumenty

Tworzywa sztuczne zrównoważonym zasobem dzięki badaniom naukowym
13.6.2017, Źródło: Stena Recycling
Duża część odpadów z tworzyw sztucznych nie nadaje się do recyklingu. Badania naukowe w ramach projektu Vinnova, prowadzone przez firmę Boliden i Stena Recycling w Szwecji wykazują jednak, że tworzywa można wykorzystać jako zasoby w procesie wytopu i zastąpić nimi surowce pierwotne takie jak węgiel.
Powiązane dokumenty

Nowe prawo wodne niepokoi przedsiębiorców
12.6.2017, Źródło: Konfederacja Lewiatan
W projekcie nowego prawa wodnego najbardziej niepokoją przedsiębiorców centralizacja gospodarki wodnej w ramach Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie", podwyżka opłat za wodę dla przedsiębiorców, wprowadzenie nowych obciążeń dla firm, nieznana data, od kiedy będzie obowiązywał system opłat za wodę - uważa Konfederacja Lewiatan.
Powiązane dokumenty

Ocena wpływu farm wiatrowych na krajobraz
12.6.2017, Źródło: GDOŚ
Na zlecenie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zostały przygotowane opracowania dotyczące oceny wpływu przedsięwzięć energetyki wiatrowej na krajobraz. Materiały stanowią wsparcie dla organów zajmujących się planowaniem przestrzennym oraz wydających decyzje lokalizacyjne dla elektrowni wiatrowych.
Powiązane dokumenty

Gospodarka o obiegu zamkniętym a produkty i usługi
9.6.2017, Źródło: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Dla gospodarki o obiegu zamkniętym istotny jest proces projektowania produktów pod kątem ich ponownego wykorzystania, naprawy czy też przerobienia. Równie ważne jest przygotowanie systemu usług, które wspierają dłuższe użytkowanie produktu.
Powiązane dokumenty

NIK: zarządzanie zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym nie jest prawidłowe
7.6.2017, Źródło: Najwyższa Izba Kontroli
Podmioty zaangażowane w system gospodarowania zużytym sprzętem, w tym m.in. zajmujące się jego zbieraniem i przetwarzaniem, nie przestrzegają przepisów w zakresie swojej działalności. Brakuje standardów przetwarzania elektroodpadów, a system sprawozdawczy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym nie jest źródłem rzetelnych i wiarygodnych danych.
Powiązane dokumenty

Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody
5.6.2017, Źródło: prezydent.pl; isap.sejm.gov.pl
17 czerwca wejdzie w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Nowe przepisy, które będą dawały możliwość weryfikacji, czy wycinka drzew oraz krzewów była przeprowadzona w celach niezwiązanych z działalnością gospodarczą.
Powiązane dokumenty

Pół miliarda z programu Sokół na innowacyjne technologie środowiskowe
2.6.2017, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Propozycje wdrożenia innowacyjnych technologii środowiskowych, które mają służyć ograniczeniu oddziaływania zakładów/instalacji/urządzeń na środowisko oraz wykorzystaniu lub produkcji technologii – mają szanse na dofinansowanie z NFOŚiGW w ramach programu Sokół. Przyjmowanie wniosków w II naborze rozpocznie się 19 czerwca 2017 r. Do rozdysponowania jest pół miliarda zł.
Powiązane dokumenty