Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach i Specjalistach

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Wyszukiwarka EKOinfo Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Obowiązki przedsiębiorców – 31 lipiec 2017 r.
11.7.2017, Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer
Przypominamy o obowiązkach przedsiębiorców dotyczących ochrony środowiska, które należy wypełnić do 31 lipca.
Powiązane dokumenty

Koniec z darmowymi foliówkami
7.7.2017, Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Od 1 stycznia 2018 r. lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego nie będą oferowane za darmo w punktach sprzedaży. Nowe przepisy dostosowują polskie prawo do rozwiązań unijnych, które zakładają zmniejszenie zużycia lekkich plastikowych toreb na zakupy. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra środowiska.
Powiązane dokumenty

Koniec wymówek: nadszedł czas, aby uwolnić się od plastikowych toreb
4.7.2017, Źródło: Europejskie Biuro Ochrony Środowiska
Ponad siedem miesięcy po upływie terminu przyjęcia dyrektywy UE, dotyczącej jednorazowych toreb plastikowych, obchodzimy dzisiaj po raz 8. Międzynarodowy Dzień bez Foliówek. W tym szczególnym roku problem zanieczyszczenia oceanów plastikiem został uznany za globalny priorytet. Mimo to zgodność krajowego prawa ze wspomnianą dyrektywą nie spełnia oczekiwań. Także poziom jej realizacji przez Polskę, w odniesieniu do redukcji zużycia toreb jednorazowych, jest niewystarczający.
Powiązane dokumenty

UOKiK: przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne - uchwała sądu najwyższego
30.6.2017, Źródło: UOKiK
Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe biegną także poza granicą nieruchomości. Tak wynika z uchwały siedmiu sędziów Sądu Najwyższego. Jest ona odpowiedzią na pytanie przedstawione w trakcie rozpatrywania sprawy dotyczącej decyzji UOKiK.
Powiązane dokumenty

NFOŚiGW przedłuża konsultacje w sprawie wniosków LIFE
29.6.2017, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
O kolejny tydzień NFOŚiGW przedłuża konsultacje wniosków do programu LIFE 2017 w związku z dużym zainteresowaniem potencjalnych beneficjentów. Eksperci Funduszu przez kolejny tydzień, od 3 do 7 lipca br., będą analizować cele i zakres przygotowywanych projektów dotyczących środowiska lub klimatu pod kątem wymogów Komisji Europejskiej. Nabór do programu LIFE kończy się we wrześniu, a to ostatni rok, w którym Polska może wziąć 40 mln euro m.in. na innowacje prośrodowiskowe.
Powiązane dokumenty

Drugie życie odpadów, czyli dlaczego segregacja jest taka ważna
26.6.2017, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Większość towarów, które kupujemy w sklepach, jest wykonana z plastiku, szkła, papieru oraz aluminium i innych metali, czyli tworzyw, które można ponownie wykorzystać. Posegregowane odpady przestają być śmieciem, a stają się wartościowym surowcem.
Powiązane dokumenty

Nowe Prawo wodne: ceny wody dla mieszkańców na niezmienionym poziomie
23.6.2017, Źródło: Ministerstwo Środowiska
„Wprowadzenie nowego Prawa wodnego nie przewiduje skokowych podwyżek opłat za pobór wody dla mieszkańców. Pozostaną one na niezmienionym poziomie do 2019 r. Jeżeli zajdzie taka konieczność to będą one wzrastały stopniowo, po wykonaniu analiz społeczno ekonomicznych. Nowe prawo wprowadza jedynie opłatę stałą w celu racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych. Z tego tytułu koszty roczne dla 4 osobowej rodziny wzrosną maksymalnie o 20 zł rocznie” – podkreśla Mariusz Gajda, wiceminister środowiska.
Powiązane dokumenty

Nowy nabór wniosków na współfinansowanie projektów POIiŚ
21.6.2017, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Od 19 czerwca można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Ochrona przyrody i przywracanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej Część 2) Współfinansowanie projektów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko”.
Powiązane dokumenty

Prof. Szyszko na Radzie UE ds. Środowiska w Luksemburgu
20.6.2017, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Zobowiązania wynikające z Porozumienia paryskiego, kwestia redukcji emisji gazów cieplarnianych, rola sektora użytkowania gruntów i leśnictwa w łagodzeniu zmiany klimatu oraz gospodarka o obiegu zamkniętym to główne tematy posiedzenia Rady UE ds. Środowiska, która odbyła się 19 czerwca 2017 r. w Luksemburgu. W Radzie ENVI udział wzięli minister środowiska prof. Jan Szyszko oraz wiceministrowie środowiska Paweł Sałek i Sławomir Mazurek.
Powiązane dokumenty

Segregacja odpadów od 1 lipca 2017 r.
16.6.2017, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Od 1 lipca 2017 r., na terenie całego kraju, wejdzie w życie Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO). Od tej pory będziemy dzielić je na cztery frakcje.
Powiązane dokumenty