Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach i Specjalistach

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Wyszukiwarka EKOinfo Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Zmiany dotyczące zezwoleń na transport odpadów
7.3.2018, Źródło: GDOŚ
Od 24 stycznia 2018 r., pod adresem www.bdo.mos.gov.pl, działa Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w Ustawie o odpadach z 14 grudnia 2012 r.
Powiązane dokumenty

W senacie o poprawie jakości powietrza
7.3.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska, uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez Stanisława Karczewskiego, marszałka Senatu, pt. „Współpraca administracji rządowej i samorządowej - niezbędne narzędzie poprawy jakości powietrza w Polsce”.
Powiązane dokumenty

120 milionów złotych na poprawę jakości środowiska miejskiego
5.3.2018, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Po raz piąty Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje ze środków unijnych projekty mające na celu odtworzenie przyrody na terenach zdegradowanych oraz rozwój zieleni miejskiej. Nabór wniosków rozpocznie się 30 marca br., a jego łączny budżet to 120 milionów złotych.
Powiązane dokumenty

Wsparcie dla edukacji ekologicznej w parkach narodowych
9.2.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Ponad 44 mln zł wsparcia na budowę, rozbudowę i wyposażenie ośrodków edukacji ekologicznej otrzyma pięć parków narodowych: „Ujście Warty”, Karkonoski, „Bory Tucholskie”, Tatrzański i Słowiński. Dotacje pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Na swoje projekty Beneficjenci wydadzą w sumie 66 mln zł.
Powiązane dokumenty

Gospodarka obiegu zamkniętego wkracza na wyższy poziom
8.2.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Gospodarka o obiegu zamkniętym ma coraz większy wpływ na innowacje technologiczne, mix energetyczny, czy recykling - to wnioski panelistów podczas VII Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO. Konferencję otworzył wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.
Powiązane dokumenty

Polska gospodarzem szczytu ONZ COP24
12.1.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
W dniach 3-14 grudnia 2018 r. Polska będzie gospodarzem najważniejszego, globalnego szczytu ONZ dotyczącego polityki klimatycznej – COP24. Obradom będzie przewodniczył profesor Jan Szyszko, jako Prezydent COP24.
Powiązane dokumenty

Opłata recyklingowa za torby foliowe
12.1.2018, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Od 1 stycznia 2018 r. lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego nie mogą być już oferowane za darmo w punktach sprzedaży. Zostały one objęte symboliczną opłatą (tzw. opłatą recyklingową), która będzie doliczana do obowiązującej ceny takiej torby lub będzie jej podstawową opłatą. Bardzo łatwo można jej uniknąć, wybierając torbę wielokrotnego użytku.
Powiązane dokumenty

NFOŚiGW wspiera racjonalną gospodarkę odpadami
12.1.2018, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
2 stycznia br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął nowy nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Racjonalna gospodarka odpadami. Do wykorzystania jest jeszcze około 1,2 mld zł.
Powiązane dokumenty

Dotacje i pożyczki NFOŚiGW na zmniejszenie uciążliwości wynikających z wydobycia kopalin
10.1.2018, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Od 15 stycznia do 30 listopada 2018 r. można ubiegać się w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Geologia i górnictwo. Część 2) Zmniejszenie uciążliwości wynikających z wydobycia kopalin. Do wykorzystania jest w sumie 250 mln zł w formie dotacji i pożyczki.
Powiązane dokumenty

Największa w Polsce miejska elektrownia OZE. Pierwsze efekty przerosły oczekiwania
8.1.2018, Źródło: gramwzielone.pl
Pod koniec ubiegłego roku uruchomiono we Wrocławiu największą w kraju miejską, rozproszoną elektrownię bazującą na odnawialnych źródłach energii, w której skład wchodzą instalacje fotowoltaiczne zlokalizowane na 35 wieżowcach zarządzanych przez jedną z wrocławskich spółdzielni mieszkaniowych.
Powiązane dokumenty