Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach i Specjalistach

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Wyszukiwarka EKOinfo Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
MŚ: opłata recyklingowa to nie podatek
13.9.2017, Źródło: Ministerstwo Środowiska
Rząd RP nie planuje wprowadzić nowego podatku. Opłata recyklingowa za lekką torbę foliową wynika z wymogów Unii Europejskiej i bardzo łatwo można jej uniknąć, używając toreb wielokrotnego użytku.
Powiązane dokumenty

Partnerstwo publiczno-prywatne pozwala inwestować w rozwój zrównoważony
12.9.2017, Źródło: ECO-MIASTO
Nowoczesna oczyszczalnia ścieków, przyjazna środowisku spalarnia śmieci czy termo- i energomodernizacja budynków – gminy coraz częściej inwestują w ekologiczne rozwiązania. Tego rodzaju projekty niejednokrotnie przynoszą także spore oszczędności. Jak jednak samorządy mogą zdobyć potrzebne środki finansowe? Jednym z możliwych rozwiązań jest zaangażowanie się w partnerstwo publiczno-prywatne. Zrobiły tak już np. Konstancin-Jeziorna, Poznań, Opalenica czy Sosnowiec.
Powiązane dokumenty

Jak skutecznie rozwiązać problem smogu?
8.9.2017, Źródło: Danfoss
Najlepsze efekty poprawy jakości powietrza można osiągnąć poprzez przeprowadzenie ogólnokrajowej, kompleksowej modernizacji budynków mieszkalnych – zgodnie przekonywali uczestnicy panelu dyskusyjnego „Jak skutecznie rozwiązać problem smogu?”, który odbył się podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.
Powiązane dokumenty

NFOŚiGW dostosowuje program azbestowy pod kątem gmin poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach
7.9.2017, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Kolejne 20 mln zł dotacji zarezerwował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na usuwanie rakotwórczego azbestu w gminach poszkodowanych huraganowymi wiatrami w dniach 11-12 sierpnia br. Nabór wniosków rozpoczyna się 11 września i potrwa do 31 października 2017 r.
Powiązane dokumenty

Lepsza jakość powietrza – rozporządzenie w sprawie kotłów wchodzi w życie 1 października
7.9.2017, Źródło: Ministerstwo Rozwoju
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe. Dokument przygotowany w porozumieniu z Ministrem Środowiska, został wcześniej poddany procedurze notyfikacji w Komisji Europejskiej. Regulacja, która zacznie obowiązywać od 1 października 2017, przewiduje restrykcyjne wymagania dla kotłów produkowanych i instalowanych w Polsce. Rozwiązania te dotyczyć mają kotłów od 0 do 500 kW, czyli tych używanych w gospodarstwach domowych oraz małych i średnich zakładach.
Powiązane dokumenty

Zmiany w rozporządzeniu EMAS przyjęte
6.9.2017, Źródło: GDOŚ
Komisja Europejska zatwierdziła nowe Załączniki I, II oraz III do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1221/2009 z dnia 25 listopada 2009 r. w sprawie dobrowolnego udziału organizacji w systemie ekozarządzania i audytu we Wspólnocie (EMAS).
Powiązane dokumenty

Nowa ustawa Prawo wodne
5.9.2017, Źródło: Miesięcznik „Woda i ścieki"
2 sierpnia 2017 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne. Nowe prawo wodne wejdzie w życie z początkiem 2018 r. i zastąpi dotychczas obowiązującą ustawę z 2001 r. Warto przypomnieć, że nowe przepisy pierwotnie miały być gotowe już w 2015 r., proces legislacyjny był jednak wielokrotnie przerywany, a projekt ustawy podlegał licznym zmianom.
Powiązane dokumenty

20 mln zł dotacji na usuwanie skutków nawałnic w zakresie ochrony przyrody
4.9.2017, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Na odtworzenie terenów zieleni, parków, ogrodów, małej infrastruktury turystycznej i siedlisk przyrodniczych, które ucierpiały w sierpniowych nawałnicach – NFOŚiGW zarezerwował 20 mln zł. O dotacje będzie można ubiegać się od 5 września, a wnioski będą oceniane na bieżąco. To działanie Narodowego Funduszu, przygotowane w odpowiedzi na apel premier Beaty Szydło o pomoc dla samorządów w odtworzeniu zieleni.
Powiązane dokumenty

Minister centralizuje zarządzanie środowiskiem
1.9.2017, Źródło: Konfederacja Lewiatan
Ministerstwo Środowiska szykuje zmiany w funkcjonowaniu dyrekcji ochrony środowiska. Ich efektem będzie centralizacja i upolitycznienie zarządzania środowiskiem - ostrzega Konfederacja Lewiatan.
Powiązane dokumenty

Nowe standardy BAT - trwa nabór do programu E-Kumulator
30.8.2017, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Elektrownie i elektrociepłownie czekają kolejne zaostrzenia norm emisyjnych. Ma to związek z przyjętymi w kwietniu br., przez państwa członkowskie Unii Europejskiej, nowymi standardami emisyjnymi BAT (Best Available Techniques), które zaczną obowiązywać od 2021 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dostosowuje programy wsparcia do zmieniającej się sytuacji na rynku energetyki. Trwa właśnie nabór do programu E-Kumulator.
Powiązane dokumenty